Hızlı, Profesyonel Ve Güvenilir Bir Servis Deneyimi İçin Bizi Arayın 0212 217 00 05

Blog

Dell Vostro 5468 Tamiri

Dell Vostro 5468 modeline ait notebookun çok yavaş çalışması şikayetiyle Dell servisimize gelmiş, bakım ve onarımları yapılarak 2 yıl garantiyle kullanıcısına teslim edilmiştir. Yapılan tetkiklerde hard diskte herhangi bir arızaya rastlanmamıştır. Kullanıcının da isteğine göre cihaza ssd montajı yapılmıştır.

Dell Vostro 5468 Tamiri

Dell Vostro 5468 Tamiri

HDD ve SSD arasındaki fark nedir?

Hdd, ssd’ye göre daha fazla bileşenden oluşur. Hdd’ler bozulmalara, arızaya, darbelere karşı daha açıktır. Performans açısından ssdlerden çok aşağıda kalır. Ssd’ler şu an piyasada bulunan en yüksek hıza sahip depolama birimleridir. Farklarını en bariz şekilde göreceğimiz alan yüksek dosyaları okuma hızlarındaki farktır. Hdd avantajını en çok ve tek göreceğimiz nokta kapasitelerinin çok daha yüksek olmasıdır. Piyasada 500 GB ‘dan 6 TB’a kadar hdd bulmanız mümkündür. Ssd hafızaları üzerinde halen çalışmalara devam edilmekte. Yakın zamanlarda ssd hafızaları da bu farkı kapatacak gibi görünüyor.

Fiyat konusunda ise hdd’lerin daha uygun fiyatlı olması onu daha tercih edilir kılıyor.

21 Haziran 2018 Dell Teknik Servis , ,
About Maksimum WEB

Maksimum WEB Master. BİZ; 2010 yılından bu yana başta sağlık sektörü olmak üzere web site yazılım-tasarım-içerik üretimi -SEO-sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama konularında hizmet veren deneyimli bir ekibiz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat