Hızlı, Profesyonel Ve Güvenilir Bir Servis Deneyimi İçin Bizi Arayın 0212 217 00 05

Blog

Oyuncu Bilgisayarı Toplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sistem

Sistem

Birçoğumuz özellikle oyun tutkunları oyun sistemleri toplamak için ciddi bir çaba ve internet araştırması yapıyoruz. En iyi sistemi en uygun fiyata toplamaya çalışıyoruz. İyi bir ekran kartı, işlemci, RAM donanımlarına sahip olabilirsiniz fakat sistem toplarken önemsiz gibi gördüğümüz ama performansa ve oyun deneyimini doğrudan etkileyen birtakım unsurlar bulunmaktadır.

MONİTÖR SEÇİMİ

Oyun deneyimi açısından monitör seçimi son derece önemlidir çünkü çok iyi bir ekran kartı, işlemci, RAM vs. sahip olsanız bile kalitesiz panel kullanan ve düşük HZ değerine sahip monitörler tercih etmeniz halinde FPS niz ne kadar yüksek olursa olsun düşük HZ li monitörlerde en fazla o HZ değeri kadar FPS değerini görebilirsiniz. Örnek ile anlatacak olursak 60 HZ görüntü desteği sunan bir monitörde 60 FPS üstünde bir FPS değeri alsanız bile en fazla 60 FPS görüntü görebilirsiniz ve 60 HZ ekranda tearing dediğimiz yırtılma durumunu da görebilirsiniz. Bu nedenle eğer oyuncu sistemi toplayacaksanız geleceğe yönelik olması ve daha akıcı ve net bir oyun deneyimi için 144 HZ monitörleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

RAM SEÇİMİ

Oyun sistemi toplarken olabildiğince aynı GB değerlerinde, aynı frekansta çalışan ve aynı marka RAM markalarını kullanmalısınız. Aksi taktirde RAM lerin biriyle uyumlu çalışmaması sonucunda performansta istikrarsızlıklara neden olabilir.

GÜÇ KAYNAĞI SEÇİMİ

Sisteminizde üst seviye donanımlı bileşenler bulunabilir fakat kalitesiz güçsüz bir güç kaynağı kullandığınız zaman ani bir elektrik kesilmesi veya voltaj dalgalanmaları sonucunda sisteminiz ciddi zarar görebilir. Bu yüzden sisteminize güç kaynağı alırken markasız ce kalitesiz ürünler yerine piyasada bilinen ve en az 80+bronz sertifikalı ürünleri almanızı tavsiye ederiz.

13 Ağustos 2020 Dell Teknik Servis, Donanım, Genel, Performans , ,
blank
About Dell Teknik Servis

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
WhatsApp chat