Dell Teknik Servisi : Hızlı ,Güvenilir, Uygun Fiyat, Profosyonel – Bizi Arayın 0212 217 00 05

Blog

Dell Gaming G515 Servisi

 

Dell Gaming G515 notebook, açılmama sorunu ile servisimize gelmiştir. Detaylı arıza tespiti yapıldıktan sonra anakart arızası olduğu tespit edilmiştir. Bunun sebebi ise müşterinin orjinal olmayan bir şarj aletiyle bilgisayarını kullandığı için anakart ciddi oranda zarar görmüştür. Yapılacak işlemlere onay verildikten sonra anakart arızası onarılıp, uyumlu orijinal adaptör ile bilgisayar kullanıcısına teslim edildi.

Bilgisayarlarda besleme devresi arızası, anakart arızaları vs. gibi arızalar kullanılan adaptörlerden kaynaklanabilmektedir. Piyasada satılan ve universal olarak geçen şarj adaptörleri bu ciddi arızaların sebebi olabilmektedir.

Şebeke voltajında kaynaklanan adaptör arızaları firma tarafından garanti kapsamında değiştirilebilir ama kesinlikle değiştirir diye bir şey de söz konusu olmayabilir. Eğer adaptörünüzde yıpranmalar, yırtılmalar vs. varsa adaptörünüz garanti kapsamında değiştirilmeyebilir.

Maliyetli anakart arızalarından kaçınmak için bilgisayarınıza mutlaka kendi voltaj ve amperine uygun değerler taşıyan bir adaptör almanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

blank
blank