Hızlı, Profesyonel Ve Güvenilir Bir Servis Deneyimi İçin Bizi Arayın 0212 217 00 05

Dell Inspiron 5379 Servisi

Dell Inspıron 5379 ekranda pixel olma şikayeti ile servisimize gelmiştir. Pixel sorununun onarımı olmadığı için ekran değişimi yapılması gereklidir. Ekran değişim fiyatını müşteri onayladıktan sonra bilgisayar işleme alındı. Bilgisayarın ekranı pixelsiz bir ekranla değiştirildi. Pixelsiz diye vurgulamamızın sebebi bazı sıfır ekranlarda bile pixeller olabilmektedir. Bu yüzden ekranı sıfır bile alsanız pixel kontrolü yapılması gerekir.

Pixeller siyah veya beyaz renkli olmaktadır. Aslında ekran arızaları arasında en masum olan arıza pixel arızasıdır. Pixel arızasının ne zaman çıkacağı belli olmayabiliyor. Bilgisayarı aldığınız ilk günde de olabilir, 2 gün sonrada olabilir, 2 yıl sonrada olabilir.

Pixel sorunu olan ekranlar garanti kapsamında değerlendirilme durumları farklıdır. Uluslararası kurallara göre 3 pixele kadar cihaz arızalı sayılmamaktadır. Yani eğer ekranınızda 3 ten az pixel varsa yetkili firma muhtemelen garanti kapsamında değişim yapmaz.

 

31 Temmuz 2018 Dell Teknik Servis , , ,
About Maksimum WEB

Maksimum WEB Master. BİZ; 2010 yılından bu yana başta sağlık sektörü olmak üzere web site yazılım-tasarım-içerik üretimi -SEO-sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama konularında hizmet veren deneyimli bir ekibiz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
WhatsApp chat