Dell Teknik Servisi : Hızlı ,Güvenilir, Uygun Fiyat, Profosyonel – Bizi Arayın 0212 217 00 05

Blog

Power Supply Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Power Supply Seçimi

Power Supply Seçimi

Sistem toplamak isteyenler ekran kartı, işlemci, ram ve anakart gibi bileşenleri en iyi şekilde seçmeye çalışırken güç kaynağını seçiminde ucuza kaçmaktadırlar. Fakat bu büyük bir hatadır. Çünkü güç kaynakları sistem bileşenlerinize ihtiyacı olan gücü sağlamaktan sorumludur. Kalitesiz güç kaynakları bu gücü genellikle verimli bir şekilde sağlayamadıkları için sistem bileşenlerinize telafisi mümkün olmayan zararlar verebilmektedirler.

Güç kaynağı alırken mutlaka piyasada bilinen, tercih edilen kaliteli güç kaynakları kullanmalısınız ve en azından aldığınız güç kaynağının 80+bronz sertifikalı bir güç kaynağı olmasına özen gösteriniz. Kalitesiz ve dandik güç kaynakları kullanmanız durumunda ani voltaj değişimleri, elektrik kesintileri gibi durumlarda bilgisayarınızdaki bileşenlerin zarar görme ihtimalleri vardır.

Güç kaynağı seçiminde sistem bileşenlerinizin tükettiği Watt +değerine uygun güç kaynağı almanız gerekmektedir. Eğer ilerde sistem yükseltmesi gibi planlarınız varsa daha yüksek Watt değerlerinde bir power supply almanız durumda sisteminizi daha kolay ve sağlıklı bir şekilde yükseltebilirsiniz.

Yorum Yap

blank
blank