Dell Teknik Servisi : Hızlı ,Güvenilir, Uygun Fiyat, Profosyonel – Bizi Arayın 0212 217 00 05

Blog

SSD Kullanmadan Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

Bilgisayarların daha yüksek performans göstermesi ve hızlı çalışması için neler yapılabilir diye düşünüldüğünde ilk akla gelen HDD yerine SSD kullanmaktır. HDD’lere oranla daha maliyetli olan SSD’ler bilgisayarın performansını önemli ölçüde artırsa da maliyeti nedeniyle birçok kullanıcının ilk tercihi değil. Peki SSD kullanmadan bilgisayarın performansı nasıl artırılır?

bilgisayar performansını artırmak

  1. En iyi performans için ayarlar: Cihazın Windows tarafından en iyi performansta çalışması için ayarlamak donanım değişikliği yapmadan performansı artırmanızı sağlar. Gelişmiş Sistem Ayarları’nı açtıktan sonra Performans sekmesinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  2. Pil performansını artırmak: Cihazın güç seçeneklerini kontrol ederek bilgisayarınızı en iyi performansta çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
  3. Başlangıç programlarını sınırlandırmak: Bilgisayarın daha hızlı açılması için başlangıçta çalışan programların sayısını azaltabilirsiniz.
  4. Gereksiz programları silin: Bilgisayarda yer açmak ve RAM’i daha verimli kullanmak için gereksiz programları kaldırabilirsiniz.
  5. Virüs ve casus yazılım denetmeleri: Cihaza bulaşan virüsler veya casus yazılımlar cihazın çok yavaş çalışmasına neden olabilir. Bu nedenle bilgisayarınızı düzenli olarak kontrol etmek ve anti-virüs programları kullanmanız performansta etkili olabilir.

RAM, hard disk, ekran kartı ya da işlemci yükseltmeden de cihazınızın performansını artırmanız yukarıdaki adımlarla mümkündür. Bilgisayarınızın ilk aldığınız günkü performansa yaklaşması için cihazınızda yazılımsal düzenleme ve güncellemeler yapmanız da önemlidir.

Yorum Yap

blank
blank