Hızlı, Profesyonel Ve Güvenilir Bir Servis Deneyimi İçin Bizi Arayın 0212 217 00 05

Blog

Trojan (Truva Atı) Yazılımı Nedir?

Truva Atı, bilgisayarımız için en riskli yazılımlardan biridir. Trojan’ın mantığı ve yapısında Truva efsanesinden esinlenilmiştir. Her şey zararsız görünen bir dosyayı indirmenizle; internette gezinirken rastgele bir linke tıklamanızla başlayabilir. İnternet bankacılığı kullanımının artmasıyla banka hesaplarınız, cihaz içindeki kişisel verileriniz, çeşitli hesaplarınızın şifreleri bu yazılım sayesinde başkalarının eline geçebilir. Bunun yanı sıra bilgisayarınızın mikrofon, kamera gibi donanımlarını da istediği zaman kullanıp görüntü alıp, ses kaydı yapılabilir.

Trojan Yazılımı

 

Kişi masa üstünde gerçekleştirdiğiniz her işlemi görebilir. Bu virüsün en kötü özelliği de fark edilmesi çok zor oluşudur. Bilgisayarınıza kuracağınız lisanslı bir virüs programıyla trojan bulaşma ihtimalini azaltabilirsiniz. İşletim sisteminizi güncel tutmaya çalışın. Bilgisayarınıza düzenli format atmak da sizin faydanıza olacaktır.

17 Mayıs 2018 Yazılım , , , ,
About Maksimum WEB

Maksimum WEB Master. BİZ; 2010 yılından bu yana başta sağlık sektörü olmak üzere web site yazılım-tasarım-içerik üretimi -SEO-sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama konularında hizmet veren deneyimli bir ekibiz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat