Dell Teknik Servisi : Hızlı ,Güvenilir, Uygun Fiyat, Profosyonel – Bizi Arayın 0212 217 00 05

Blog

Bilgisayarlarda Fan Bakımı Ve Genel Bakımın Önemi

Bilgisayarlarımız hepimiz için son derece önemli. Gerek iş hayatımız gerek sosyal hayatımızda bilgisayarlar oldukça önemli bir yerde. Bu nedenden dolayı hepimiz bilgisayarlarımızı uzun yıllar boyunca performanslı ve en az sorunla kullanmak isteriz. Bunun için yapabileceğimiz en etkili faaliyetlerden biri bilgisayarlarımızın bakımlarını düzenli yaptırmaktır.

Bilgisayar bakım işlemleri aşamalarından bahsedecek olursak; fan temizliği termal macun ve ped değişimi, genel kasa içi ve dışı temizliği, fan ızgaralarının temizliği olarak sıralayabiliriz. Uzun yıllar boyunca genel bakım işlemleri yapılmayan bilgisayarlarda ısınma sorunu ve fanın gürültülü çalışması gibi sorunlar baş göstermeye başlar.Bu nedenden dolayı eğer bilgisayarınız ile yoğun olarak oyun oynuyorsanız en az 6 ayda bir, normal kullanım senaryosunda ise en az yılda 1 kere genel bakım temizlik yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bakımları düzenli yapılan bilgisayarlar daha az ısınır ve fanı daha az  ses çıkartır. Aynı zamanda aşırı ısınmadan kaynaklı arızalarında oluşma ihtimalini oldukça azaltabiliriz.

Eğer bilgisayarınızın bakımlarını yapmak konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip değilseniz ve güvenilir bir teknik servis arıyorsanız Mecidiyeköy dell teknik servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

blank
blank