Dell Teknik Servisi : Hızlı ,Güvenilir, Uygun Fiyat, Profosyonel – Bizi Arayın 0212 217 00 05

Blog

Dell Bilgisayarlarında Sürücü Güncelleme

Cihazlar donanımların birbirleri ile iletişim kurmasına yarayan sürücüler ile çalışmaktadır. Eğer sürücüler bilgisayarlarımıza yüklü değilse bilgisayar donanımları tanımaz.  Aygıt sürücülerinin veya yazılımların bilinmeyen kaynaklardan indirilmesi ve yüklenmesi aygıtın düzgün çalışmamasına, bilgisayarınızın çökmesine veya işletim sisteminin önyüklenmemesine ya da kötü amaçlı yazılımların bulaşmasıyla bilgisayarınızın zarar görmesine yol açabilir. Bilgisayarlarınıza sürücü yüklemek için şu adımları takip edebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda yüklemeler sonrası veya öncesi halledemediğiniz sorunlar varsa Servisimize başvurabilirsiniz.

 1. Dell Drivers & Downloads (Sürücüler ve İndirmeler) web sitesine göz atın.
 2. Detect Product (Ürünü Algıla) öğesine tıklayarak Dell ürününüzü belirleyin.
  Dell Detect uygulamasını yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin. Daha fazla bilgi için Dell System Detect başlıklı Dell Knowledge Base makalesine başvurun.
  Alternatif olarak, Dell ürününüzün Servis Etiketini, Hızlı Servis Kodunu veya Seri numarasını girip Submit(Gönder) öğesine tıklayabilirsiniz.
  Ayrıca, View Products (Ürünleri Görüntüle) öğesine tıklayarak Dell ürününüzü manuel olarak seçebilirsiniz.
 3. Dell’in bilgisayarınızı otomatik olarak taraması ve kullanılabilir sürücüleri listelemesine izin vermek için Detect Drivers (Sürücü Algılama) öğesine tıklayın.
 4. Alternatif olarak aşağıdakileri kullanarak sürücüleri manuel olarak da bulabilirsiniz:
  • Keyword (anahtar sözcük) arama kutusu – Aradığınız sürücüyle ilgili bir anahtar sözcük girin, örneğin – BIOS, Chipset (Yonga seti), Audio (Ses), Video vb.
  • Operating System (İşletim Sistemi) ve Category (Kategori) filtreleri – Dell bilgisayarınızda yüklü olan işletim sistemini belirleyin ve bir sürücü kategorisi seçin.

Dell bilgisayarınızda sürücü güncellemesi sorunu yaşıyorsanız Dell Servisimizden teknik destek alabilirsiniz.

Yorum Yap

blank
blank