Dell Teknik Servisi : Hızlı ,Güvenilir, Uygun Fiyat, Profosyonel – Bizi Arayın 0212 217 00 05

Blog

Laptop Pil Ömrünü Uzatma Yolları

Laptoplarda pil ömrünü koruma ve uzatma, kullanım kolaylığı açısından büyük avantaj sağlar. Özellikle 2kg’den ağır, taşınması kolay olmayan cihazları kullanmak için sürekli şarj aleti de bulundurmak bir sorun olabilir. Ayrıca priz bulunmayan alanlarda laptopların kullanılmasını da zorlaştırır.

pil ömrü nasıl uzatılır

Pil ömrünü uzatmak ve cihazın pilde kullanım süresini artırabilmek için yapılması gerekenler şöyledir:

  1. Cihazı çok sık şarj etmeyin ve sürekli şarjda kullanmayın. Bataryanın sürekli şarj olması, pil ömrünü azaltabilir.
  2. Cihazın uzun süre kullanılmayacağı durumlarda cihaz pilini şarj edin. Cihazın boş pilde uzun süre kullanılmadan beklemesi yeniden şarj olmamasına neden olabilir.
  3. Pili kalibre etmek için şarj edin ve soğutun. Daha sonra kritik pil uyarısını yüzde 5’e ayarlayarak uyku eylemini seçin. Pil bitene kadar cihazı çalıştırın ve sonra tekrar şarj edin.
  4. Ekran parlaklığını sürekli en yüksek düzeyde kullanmayın.
  5. Kullanmadığınız özellikleri kapatın ve laptopa bağlı olan cihazları kullanmadığınız zaman çıkarın.
  6. Cihazınızı virüslere karşı korumaya alın ve güvenlik kontrolünden geçirin. Bazı virüsler arkaplanda çalıştırdıkları programlarla bataryanın hızlı bitmesine neden olabilir.

Bu adımların yanı sıra, eğer cihazınızı uzun süredir kullanıyorsanız pilinizi değiştirmeniz gerekebilir. Performansı azalan bataryayı değiştirmek cihazınızın performansını artırır. DELL laptoplarınız için orijinal batarya satın almak için DELL teknik servisimiz ile iletişime geçebilirisn

 

Yorum Yap

blank
blank