Dell Teknik Servisi : Hızlı ,Güvenilir, Uygun Fiyat, Profosyonel – Bizi Arayın 0212 217 00 05

Blog

Silivri Dell Servisi

Bilgisayar çok yavaş açılıyor ve hatta windows logosunda kalıyor ise işletim sisteminde, harddiskte yada ram da sorun olabilir. Silivri Dell Servisi yazımızda detaylı olarak inceleyeceğiz. Yazının devamında detaylı analizlerin nasıl yapıldığı hakkında bilgi verilecektir.

Silivri Dell Servisi Destek Hizmeti

Dell Servisi Silivri, arızalı cihazlarınıza bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz. Cihazlarınızı İstanbul’daki Aras, Yurtiçi veya Sürat Kargo Silivri şubelerinden ücretsiz olarak bize ulaştırabilirsiniz. Belirli arızaların onarımlarına 3 ile 6 ay arasında değişen garanti veriyoruz. 2010 yılından beri hizmetine devam eden şirketimiz donanımlı servis laboratuvarı ve profesyonel kadrosu ile sorunlarınıza çözüm buluyoruz. Hizmetlerimizden yararlanmak için Dell Servis Silivri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgisayar Açılırken Aşırı Yavaş Hatta Bazen Logoda Kalıyor

Bilgisayarda ki işletim sistemleri öncelikle yüklü oldukları sıradan harddisk tarafından okunarak yüklenmeye başlayıp açılmaktadır ve bunun karşılığında ekranımıza görüntüleri yansımaktadır. Yükleme işlemi sırasında harddisk de arızalı bir bölge varsa ve sistem başlangıçta yüklerken tam da o bölgede ki dosyaları okurken takılıp kalıyor olabilir hatta sürekli yeniden başlatabilir. Ram de de arıza olabilir, bunun mantığı da, yükleme sırasında ramlerin okuması gereken kısa süreli veriler iletilip geri çekilirken, herhangi bir sorun var ise ramlerden dolayı bilgisayarın sistemi kilitlenebilir. En iyi ihtimalle de okunacak işletim sistemi dosyalarında arıza meydana gelmiştir. Böyle bir durumda yedekler alınarak işletim sistemini yeniden kurmak en sağlam tercih olacaktır. Ancak yeniden kurmak istemiyorsanız kilitlemeye sebep olan dosyayı bularak sistem onarması yapabilirsiniz. Harici bir işletim sisteminden yada diski çıkartıp farklı bir bilgisayar aracılığı ile de yedeklerinizi almalısınız. Silivri Dell Servis bu işlemleri titizlik ile yaparak hiç bir yedeğin kaybolmasına müsaade etmemektedir. Tertemiz sistem kurulumu sonrası da zahmetli yolu seçerek driverları orijinal sitesinden tek tek bularak kurmaktayız. Yedekleri virüs taramasından geçirdikten sonra geri bilgisayara yüklenir.

Yorum Yap

blank
blank